Oriflame trendy a triky

Pochlubte se mladistvým a silným tělem!

23.07.2013 15:13

Pokud jste v poslední době zhubla nějaké to kilo, může vás trápit ochablá kůže. Přináším vám několik jednoduchých tipů, které zpevňují pokožku tak, aby byla opět krásná a mladá.

Svalový tonus a ochablou kůži posílíte cvičením. Aby cvičení bylo opravdu účinné, je nutné jej praktikovat denně. Pokud nemáte moc času na chození do posilovny, můžete se pokusit o aktivnější život (chůze alespoň půl hodiny denně, chůze po schodech atd.). Kromě toho je dobré sprchovat se vlažnou či studenou vodou. Při sprchování je dobré použít masážní žínku a kůži masírovat.

Pokud jde o stravu je důležité nevynechat potraviny bohaté na vitamín C, protože stimuluje tvorbu kolagenu. Najdeme jej ve všech citrusových plodech a také v kiwi, rajčatech, paprice... Nezapomeňte na obiloviny kvůli zlepšení pleti a bílkoviny na posílení svalů.

Perfect Body Oriflame; www.ori24.cz

A jako dodatečnou pomoc, doporučuji po sprchování použít Ultra zpevňující tělové mléko Perfect Body.
Ultra zpevňující tělové mléko Perfect Body okamžitě zanechává pokožku již podle pocitu pevnější, zvláčněnou a hladší. KOMPLEX SCULPTUIN posiluje pružnost pružnost a podporuje pevnost pokožky a pomáhá vymodelovat kontury těla.

  • Ultra zpevňující tělové mléko Perfect Body, kód: 24337
  • Zakoupíte v našem E-shopu.

Dbejte o vaše ruce - nejrychleji prozradí váš věk!

08.06.2013 21:15

Pokud hovoříme o péči o náš zevnějšek, tak jednoznačně nejvíc skloňujeme tipy na omlazení pokožky tváře. Na té si totiž může okolí všimnout prvních vrásek a je zároveň pro každého nejvíce viditelná. Často nám však při tom uniká, že první známky stárnutí zaznamenáme na jiné části těla. A tou jsou naše ruce. Jsou totiž nejvíce namáhané - přicházejí do kontaktu s prašným prostředím, nebo chemickými prostředky. Pokud navíc máte manuální zaměstnání, vrásky, drsná pokožka ale i fleky nebo ekzémy se na ní projeví ještě dříve. Potom můžeme marně investovat čas a peníze do naší tváře, když nás naše ruce odhalí během pár minut.

Péče o ruce s Oriflame; www.ori24.cz

Hlavně krémujte
Nejdůležitější je nezanedbat každodenní péči. Mnohé z nás mají pocit, že pokud jsou jejich ruce příjemné na dotek a vypadají dostatečně hydratované, že nepotřebují pravidelné večerní krémování. A přitom právě večerní krémování je hlavním klíčem k dobrému vzhledu rukou. Dopřejte si i silnější vrstvu, navlečte si kosmetické hydratační rukavice a nechte alespoň půl hodiny působit.

Úplně postačí, pokud použijete běžný denní krém na ruce. Dávejte přednost těm, které pokožku zároveň hydratují. Měli by jste také používat 1x týdně peeling.

Masky z přírodních olejů
Kromě těchto triků by jste neměli zapomínat ani na různé masky, které by jste si měli dopřát vždy po nějaké větší zátěži, nebo také pravidelně alespoň 1x za dva týdny. Hlavní složkou by měl být některý z přírodních olejů. Ty dodávají drsné pokožce jemnost a dobře hydratují.

Zákeřné změny teploty
Určitě by jste si měli dávat největší pozor na náhlé změny teploty. A to nejen v zimě, ale i v letním počasí. Stačí, že vejdete vyhřáté z přímého slunce do obchodu a budete se delší čas přehrabávat v mrazničce, třeba při hledání své oblíbené zmrzliny.

Pokožka rukou je tehdy velmi namáhaná a škodí jí to ještě více než práce s chemikáliemi. Rovněž si dávejte pozor na umývání horkou vodou. Obzvlášť při umývání nádobí, kdy jsme s ní v kontaktu delší dobu, znamená to pro pokožku rukou velký šok.
V létě si nezapomeňte při každém odchodu z domu natřít právě tuto část těla opalovacím krémem, aby jste se tak ochránili před intenzivním zářením.

Kosmetické hydratační rukavice, kód 13943
Ochranný krém na ruce a nehty 2 v 1, kód 11288
Abrazivní krém na ruce, kód 11289
Masážní olej a lázeň na ruce, kód 11290

Typy pleti

30.05.2013 22:17

Rozeznáváme čtyři základní typy pleti. Každý typ pleti má své charakteristické vlastnosti a vyžaduje specifické přípravky péče o pleť.

Oriflame typy pleti; www.ori24.cz

Normální pleť - vypadá zdravě a je jemná. Mastnota a hydratace je v rovnováze. Jen zřídka je možné na ní pozorovat akné či ucpané póry. Pokud této pleti věnujete dostatečnou pozornost, vrásky většinou přicházejí až s vyšším věkem.

Suchá pleť - typické jsou malé póry a matný povrch, který je téměř nemastný a matný. Lehce se tvoří vrásky, zvláště v okolí očí a úst. Suchou pleť mají většinou ženy nad 50 roků, avšak v dnešní době, kdy na pleť působí mnoho negativních vlivů (znečištění ovzduší, klimatizace, stres), nejsou vyjímkou ani mladé ženy. Takováto pleť se stává drsnou a může šupinatět a popraskat.

Smíšená pleť - vypadá zdravě a je jemná, ale v T-zóně (oblast čela, nosu a brady) je mastnější. Vnější obličejové partie vykazuje známky suchosti. Pokud této pleti věnujeme dostatečnou péči, vrásky se tvoří až ve vyšším věku.

Mastná pleť - je důsledem nadměrné činnosti tukových žláz. Pleť se leskne a někdy se stává, že už po několika hodinách po vyčištění můžete mít pocit, že je mdlá a lepkavá. Pro tuto pleť jsou v porovnání s ostatními typy pleti typické větší póry, které se ucpávají a akné. V případě mastné pleti se vrásky neobjevují tak brzy jako v případě sušších pletí. Vysoký obsah tuku na povrchu pleti umožňuje vrchním vrstvám zadržovat vodu a chránit tak pleť před vlivy okolního prostředí.

Přípravky pro péči o vaši pleť najdete v našem E-shopu Oriflame.

Prsty, štětec nebo houbička? Jak nanášet make-up

18.05.2013 17:09

Způsob nanášení make-upu je velmi individuální záležitost. Podle toho, co vám vyhovuje.
Štětec je velmi oblíbená volba u profesionálních vizážistů, protože se s ním velmi příjemně pracuje a lehce se dostanete do všech záhybů tváře. Prsty jsou zase velmi přesné a citlivé, jelikož jsou součástí našeho těla.

Pomůcky pro nanášení make-upu; www.ori24.cz

Díky houbičkám se make-up velmi pěkně vsákne do pokožky a dobře kryje, jenže tak jako se vsákne do pokožky, tak se větší množství make-upu vsákne i do samotné houbičky. Tento způsob je tak sice výborný, ale z hlediska spotřeby méně šetrný.

Make-up by jste měli nanášet od středu tváře, respektive do tváří a čela, a roztírat do stran až ke krku. Je důležité nezapomínat na krk a make-up na něj důkladně rozetřít směrem od brady.

Profesionální štětec na podkladový krém, kód 24148
Aplikační houbičky, kód 15887
Aplikační houbičky na podkladový krém, kód 24860

Tipy pro krásu, bez kterých se neobejdete!

01.05.2013 14:49

V moderním světě sociálních médií nás ze všech stran zaplavují kosmetické rady a tipy, které z nich jsou však nejlepší a nejspolehlivější? Pár jsme jich pro vás vybrali.

Tipy pro krásu od Oriflame ; www.ori24.cz

Některé z těchto tipů jsou klasické a předávají si je přítelkyně i ženy z generace na generaci; některé jsou vyzkoušená a prověřená pravidla, která jsme se naučili sami.

Tady jsou:

  • Hydratační krém na obličej nemasírujte, ale vklepávejte. Tření odstraňuje částečky kůže a přenáší je na jiná místa. Vklepávání pomáhá pleti krém vstřebat.
  • Vůně vzlíná, nastříkejte ji tedy na kotníky či do podkolenních jamek, aby vůně déle vydržela.
  • Vyměňte své obvyklé černé nebo hnědé oční linky za purpurové; jde o subtilní trik, se kterým vynikne barva vašich očí.
  • Aby byly tmavé stíny pod očima méně vidět, můžete využít obočí. Stačí je vymodelovat tak, aby byly rovnější, místo klenutější. Klenutá obočí vytvářejí kompletní kruhový efekt, který zdůrazňuje tmavé stíny, pokud jsou však obočí rovnější, tento tvar se rozbije a stíny jsou méně výrazné.
  • Chcete vypadat odpočatěji, když odpočatá nejste? Nenanášejte příliš silnou vrstvu podkladového krému. Místo toho použijte tónovaný krém a béžovou tužku na oči – zmírní zarudnutí kolem očí.
  • Při aplikaci tekutých linek mějte oči otevřené, jinak bude linka vypada nerovnoměrně. Namalujte tři čárky, jednu v vnějším koutku, druhou uprostřed a třetí ve vnitřním koutku. Pak se vraťte a spojte čárky v hladkou linku.
  • Pro denní hydrataci pleti vám poslouží vrstvení: Použijte antioxidační sérum, na ně pleťový krém a nakonec krém se slunečním filtrem. Aby se pleť neloupala, zvažte jednou týdně peeling. Hydratace bez peelingu může mít za následek pupínky a mdlou pleť.
  • Nerovonoměrným skvrnám make-upu se vyhnete, pokud jej před nanesením smícháte s hydratačním krémem. Ten rozředí složení, takže nevzniknou čmouhy.

Sada kosmetických štětců, Kód: 18779

zdroj: Oriflame

Toto nejsou oficiální stránky společnosti ORIFLAME CZECH REPUBLIC, spol. s r.o. Tyto stránky jsou osobními stránkami nezávislého kosmetického poradce Oriflame.
Oficiální stránky společnosti naleznete na www.oriflame.cz