Oriflame... Pravda o minerálním make-upu

14.06.2015 16:16

Kosmetika založená na minerálech zažila před několika lety boom. Vyřešila všechny problémy a potřeby, a proto se zájem o ni neustále zvyšoval. Stejně ale jako u všech trendů, po nějaké době se zájem ustálil. Dnes se jedná o jednu z hlavních položek na pultech s kosmetikou, ale mnozí z nás stále ještě přesně neví, co to vlastně znamená „minerální“. Zde naleznete základní otázky a odpovědi.

Minerální make-up Oriflame

Jak se vlastně minerální make-up liší od „normálního“ make-upu?
Velice stručně: do minerálního make-upu se přidávají látky, které pochází přímo ze země. Minerální make-up tak představuje alternativu k většině běžných make-upů. Většinou neobsahuje barviva a oleje, i když vědkyně Rachel Mallonová upozorňuje, že různé společnosti přistupují k výrobě minerální kosmetiky různě. Produkty na tekuté bázi jsou často obohaceny o zvlhčující složky, antioxidanty a vitamíny, které jsou pro pleť prospěšné.

Jak se minerální make-up během let vyvinul?
Minerální make-up vlastně není žádná novinka. Už Kleopatra si barvila oči rudou z antimonitu a byla tak vlastně jednou z prvních uživatelek minerálního make-upu. Dnes se do přípravků samozřejmě přidávají nové minerály a složky, které se starají o potřeby moderních zákazníků.

Kleopatra, která si lemovala oči kajalovou tužkou byla ve skutečnosti první uživatelkou minerálního make-upu.

Jaké minerály bychom měli hledat ve složení přípravku?
Minerální make-up většinou obsahuje oxidy železa, mastek, oxid zinečnatý a oxid titaničitý. Všechny tyto složky jsou pomlety na malé částečky, které tvoří make-up. Například do Dlouhotrvajícího minerálního make-upu Girodani Gold byly použity minerály ze sicilské Etny. Tyto „sopečné“ minerály přispívají ke krásnější pleti, jak říká Mallonová. Kromě toho také vyživují a pleť je pak pevnější a lépe hydratovaná.

Má minerální make-up nějaké nevýhody?
U všech produktů samozřejmě záleží na osobních preferencích. Vždy byste si měli vybírat make-up a další produkty s ohledem na to, zda odpovídají potřebám vaší pleti.

Oxid titaničitý a oxid zinečnatý poskytují přirozenou ochranu před slunečním zářením, ale vždy se ujistěte a radši dvakrát zkontrolujte, zda přípravek obsahuje SPF.

Kryje minerální make-up stejně dobře jako normální make-up?
Může to být individuální, jako u všech produktů. Podle Global Artistic Directora Oriflame a maskéra hvězd Jonase Wramella se minerální make-up hodí pro všechny typy pleti. Mimo jiné také radí, že ti, kteří mají problém s jizvičkami nebo nečistou pletí by měli minerální make-up nanášet pomocí štětce, krouživými pohyby. A ti, co mají pleť se sklonem k podráždění? I pro ty je podle Wramella minerální make-up ideální.

zdroj: Oriflame

Zpět
Toto nejsou oficiální stránky společnosti ORIFLAME CZECH REPUBLIC, spol. s r.o. Tyto stránky jsou osobními stránkami nezávislého kosmetického poradce Oriflame.
Oficiální stránky společnosti naleznete na www.oriflame.cz